NAUJIENA SVEIKATOS KLINIKOJE – NIPT GENETINIS IŠTYRIMAS NĖŠČIOSIOMS
NAUJIENA SVEIKATOS KLINIKOJE – NIPT GENETINIS IŠTYRIMAS NĖŠČIOSIOMS
NAUJIENA SVEIKATOS KLINIKOJE – NIPT GENETINIS IŠTYRIMAS NĖŠČIOSIOMS
Sveikatos klinika kartu su Švedijos tyrimų laboratorija “Life Genomics” atlieka genetinį tyrimą nėščiosioms – NIPT Harmony. Tai saugus, paprastas ir didelio tikslumo genetinis tyrimas iš kraujo, nustatantis pagrindines genetines ligas, tokias kaip Dauno, Edvardso, Patau sindromai, esant 10 nėštumo savaitei ir vėliau. Papildomai, NIPT Harmony tyrimas turi galimybę nustatyti vaisiaus lytį bei įvertinti lytines, X ir Y chromosomas. Tyrimas taip pat gali nustatyti riziką dėl mikrodelecinio (DiGeorge) sindromo.
Švedų laboratorijos NIPT Harmony tyrimas užtikrina išskirtinį 99% tikslumą bei kokybę. Šį tyrimą jau atliko virš 1 400 000 nėščiųjų visame pasaulyje.

Harmony prenataliniam tyrimui užtenka vieno veninio kraujo ėminio. Tyrimas gali būti atliekamas ne anksčiau negu 10 nėštumo savaitę arba vėliau. Prieš duodant kraujo ėminį nėščiajai turi būti atliktas vaisiaus ultragarsinis tyrimas. Tai reikalinga, norint tiksliai apibėžti nėštumo savaitę bei įvertinti galimą vaisių skaičių. Ultragarsinis vaisiaus tyrimas 12 nėštumo savaitę yra reikšmingas, nes gali įvertinti tiek vaisiaus, tiek atskirų organų vystimąsį.

Tyrimo kaina tik nuo 440 €. Gautus tyrimo rezultatus pakomentuos ir paaiškins Sveikatos klinikos gydytoja genetikė – ginekologė Eglė Butkevičienė.
Daugiau informacijos apie NIPT Harmony rasite čia – https://fostertest.se/lt/
Kviečiame registruotis tyrimui telefonu 8 633 42462
Sveikatos klinika | Karoliniškės
Apolinaro Juozo Povilaičio g. 18
Sveikatos klinika | Viršuliškės
Viršuliškių g. 34